Home / Top News / „Zemane, ČT nedáme. Babiše do koše.“ Útoky na média vyhnaly dav na Václavák

„Zemane, ČT nedáme. Babiše do koše.“ Útoky na média vyhnaly dav na Václavák

Lidé v Praze a dalších městech vyšli do ulic, aby odsoudili Zemanovy útoky na veřejnoprávní média. Prezident se toho naposledy dopustil během svého inauguračního projevu. 

„Útok znovuzvoleného prezidenta Miloše Zemana na média a svobodu slova v naší zemi, jehož se dopustil ve svém inauguračním projevu, znovu potvrdil dlouhodobý nebezpečný, nenávistný útok na novináře, kteří poskytují veřejnosti nezávislé a pluralitní pohledy na naši politickou společnost,“ uvedli na Facebooku organizátoři důvody, proč se rozhodli demonstraci svolat.

4000 lidí na Václaváku

Na demonstraci za zachování svobody slova se na Václavském náměstí v Praze sešlo podle organizátorů asi 4000 lidí. Minutou ticha lidé uctili památku zavražděného slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky. Potleskem naopak ocenili informaci o tom, že slovenský premiér Robert Fico nabídl demisi.

Demonstrace začala krátce před 19:00, kdy z reproduktorů zazněly výroky Zemana, premiéra Andreje Babiše a předsedy SPD Tomia Okamury proti novinářům. „Pokud by means of si mocní dovolili nám nezávislá média vzít, neměl by means of je za nás kdo kontrolovat,“ řekl jeden z řečníků.

Hanba! Babiše do koše!

Zeman, Babiš i Okamura podle dalších vedou proti médiím trvalou a nenávistnou kampaň. Lidé během projevů skandovali „hanba“ a „Babiše do koše“. S sebou si vzali české vlajky a vlajky EU, někteří přišli i s transparenty. Zhruba po hodinovém protestu v horní třetině Václavského náměstí se lidé vydali na pochod ok Pražskému hradu, kde prezident Zeman pořádá koncert professional své podporovatele.

Dorazil i Kalousek

Zeman při svém inauguračním projevu osočil Českou televizi z toho, že v minulosti stranila straně TOP 09. Generální ředitel České televize Petr Dvořák dnes v rozhovoru professional Blesk Zprávy něco takového odmítl. „ČT není příchylná vůbec ok žádné straně, máme na to řadu analýz. A tenhle argument nemá opodstatnění,“ uvedl Dvořák. 

Právě členové Topky se však na demonstraci na Václavské náměstí vydali také. Byli to oni, kdo spolu s dalšími politiky nevydrželi během inaugurace Zemanovu řeč a na Hradě odešli ze sálu. Nyní zamířili mezi lidi na „Václavák“ i Miroslav Kalousek a také úřadující šéf strany Jiří Pospíšil.

Zeman přitom již v únoru poslancům radil, jak zakročit proti vedení České televize. Uvedl, že stačí dvakrát neschválit její výroční zprávu. Za svá slova se ovšem dočkal na konci února kritiky od řady poslanců a dokonce od bývalého předsedy senátu Petra Pitharta.

Ten varoval před tím, že podobný krok by means of Českou televizi a Český rozhlas mohl přivést do stavu, v jakém byl Český rozhlas v únoru 1948. Za nepřijatelné podobné úvahy označili i Piráti, zástupci KDU-ČSL a právě TOP 09.

Read More

About admin

Check Also

How to survive 17 hours stuck on a plane

How to survive 17 hours stuck on a plane

Updated March 24, 2018 09:28:10 Photo: Qantas's first Dreamliner 787-9 being prepared to enter the airline's fleet. (Supplied: Qantas) Dry mouth, confusion, increased anxiety or simply extreme boredom — these are just some of the unpleasant sensations you can expect to experience with long-haul air travel. Longest long-haul flights Auckland—Dubai: 17 hours, 25 minutes Perth…

Leave a Reply

%d bloggers like this: