Home / Technology News / Samsung 30 Tb Ssd Disk Duyurdu, Dünyanın En Büyük Ssd Diski

Samsung 30 Tb Ssd Disk Duyurdu, Dünyanın En Büyük Ssd Diski

Dünyanın En Büyük SSD Diskini Samsung Duyurdu!

Samsung 30 TB SSD Disk Duyurdu, Dünyanın En Büyük SSD Diskine 5700 Complete HD Movie Saklanabiliyor.

2.five inçlik shape faktörüne sahip bir SSD Diskine ne kadar bilgi sığdırabilirsiniz? Görünen o ki Samsung 30 TB SSD Diski ile 5700 Complete HD movie kayıt edilebiliyor.

Samsung bu kapasitesi ile “Dünyanın En Büyük SSD Diski” ünvanını alacak, 30.72 TB’lık geniş bir depolama alanına sahip, bir o kadar da mütevazi görünüme sahip yeni bir SSD disk duyurdu. Dediğim gibi 2.five inçlik shape faktörüne sıkıştırılmış en büyük depolama alanı. Muhtemelen mekanik parçalardan oluşan standart disklerden uzaklaşmak isteyen kurumsal müşteriler için tasarlanmıştır.

Style numarası olarak PM1643 olarak çağrılan Samsung 30 TB SSD Disk; 32 adet 1 TB’lık NAND flash paketinden oluşmaktadır ki bunların her biri 16 kat 512Gb V-NAND yongası içeriyor.5700 Hd filmi veya yaklaşık 500 günlük kesintisiz video kaydını saklamak için yeterli olabilicek bu yeni SSD disk; Samsung’un Mart 2016’da piyasaya sürdüğü 16 TB’lık SSD’nin iki katı.

Bazılarımız hatırlayacaktır; Seagate 60 TB’lık bir SSD duyurdu ancak bu three.five inç shape faktörüne sahipti ve demo teknoloji olarak sunuldu.

Peki Samsung 30 TB SSD Disk Okuma ve Yazma Hızı Ne Kadar Olacak?

Yeni Serial Connected SCSI (SAS) sürücüsü 2,100MB/ s ve 1,700 MB/ s’e kadar etkileyici sıralı okuma ve yazma hızları sunuyor.Bu haliyle; Samsung’un kendi SSD 850 EVO gibi, bir tüketici masaüstünde veya dizüstü bilgisayarda bulacağınız ortalama SATA SSD’lerin yaklaşık üç katı kadar hızlı.

Samsung bunun için five YIL GARANTİ sunuyor!

PM1643 tam olarak ne zaman satışa sunulacak henüz bilinmiyor. Jaesoo Han, Samsung’un bellek satışları bölüm başkan yardımcısı yaptığı basın açıklamasında;

“10TB’nin üzerindeki SSD’lere olan talebin karşılanması konusunda agresif hareket etmeye devam edeceğini” söyledi.

Elbette Dizüstü bilgisayarlarda veya masaüstü bilgisayarlarda kısa zamanda 30TB SSD’lerin gelmesini beklemeyin. Ancak; bunun gibi yeni ve en büyük depolama bileşenleri her zaman öncü olmaya devam ediyor ve tüketici pazarındaki fiyatlara aşağı yönlü baskı oluşturuyor.

Kim bilir? Bundan sonra akıllı telefonlarda bile TB cinsinden depolama alanlarını konuşmaya başlayabiliriz.

TheVerge

http://www.teknotalk.com/samsung-30-tb-ssd-disk-duyurdu-62328/

Read More

About admin

Check Also

Why icebergs can be blue, green or striped

Why icebergs can be blue, green or striped

Icebergs can be beautiful and majestic — but have you ever wondered what gives them their colour? Most of us think of icebergs as white, but they actually come in a range of shades between bright blue and dark green. Some are even striped. "Most icebergs are white — with a hint of blue," said…

Leave a Reply

%d bloggers like this: