Home / Technology News / İphone’ları Çökerten Hata İçin İos 11.2.6 Güncellemesi Yayımlandı

İphone’ları Çökerten Hata İçin İos 11.2.6 Güncellemesi Yayımlandı

Apple, iPhone Çökme Hatasını Düzeltmek için iOS 11.2.6 Sürümünü Piyasaya Sürdü.

iPhone’ları Çökerten Hata için iOS 11.2.6 Güncellemesi Yayımlandı.

Apple bugün iPhone’u çökerten; Mesajlar, Facebook Messenger ve WhatsApp gibi uygulamaları kısıtlayan Trace dili (Telugu) karakteri için bir hata düzeltmesi içeren iOS 11.2.6 sürümünü piyasaya sürdü.

Başta Twitter Trolleri olmak üzere söz konusu işletim sistemi hatasını istismar edenler çok fazla olmuştu. Geçtiğimiz hafta iPhone’ların çökmesine sebep olan bir başka iOS hatası daha ortaya çıkmış; Trace Telugu dilinde kullanılan tek bir karakter yüzünden iPhone’ların çöktüğü rapor edilmişti.

iPhone’ları Çökerten Hata için iOS 11.2.6 Güncellemesi Yayımlandı

Söz konusu bu hata ayrıca Safari’yi ve macOS’ta ve Apple Watch‘de yerleşik Mesajlar uygulamasını da etkiliyordu. Apple, bu platformlarda da çökme olayını durdurmak için watchOS, tvOS ve macOS güncellemelerini de yayınladı.

Apple, iOS 11.three’den önce bir güncelleme sözü verdi ve bugün iOS 11.2.6 biçiminde geliyor. IOS, macOS, tvOS ve watchOS’un mevcut tüm betaları da çökmekte olan sorunu düzeltiyor. Bu güncelleme son bir kaç ayda iPhone’u çökerten hataları düzeltmek için çıkardığı üçüncü güncelleme olarak dikkat çekiyor.

The most recent model of iOS is 11.2.6
The most recent model of macOS is 10.13.three
The most recent model of tvOS is 11.2.five
The most recent model of watchOS is 6.2.three

Güvenlik güncelleştirme sayfası

Apple

http://www.teknotalk.com/iphone-ios-11-2-6-guncellemesi-62324/

Read More

About admin

Check Also

Why icebergs can be blue, green or striped

Why icebergs can be blue, green or striped

Icebergs can be beautiful and majestic — but have you ever wondered what gives them their colour? Most of us think of icebergs as white, but they actually come in a range of shades between bright blue and dark green. Some are even striped. "Most icebergs are white — with a hint of blue," said…

Leave a Reply

%d bloggers like this: