Home / Technology News / Apple Music, 38 milyon ücretli abone sayısına ulaştı

Apple Music, 38 milyon ücretli abone sayısına ulaştı

Apple yetkilisi Eddy Cue, şirketin popüler müzik dinleme servisinin Şubat ayından bu yana 2 milyon yeni abone kazandığını söyledi. Apple Song’in ücretli abone sayısı 38 milyona ulaşmış durumda.

Apple’ın müzik dinleme servisi, geçtiğimiz Şubat ayından bu yana iki milyonluk abone artışı sağlayarak 38 milyon ücretli aboneye ulaşmayı başardı. Apple’ın İnternet Yazılımları ve Hizmetlerinden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Eddy Cue, güncel abone sayısını SXSW festivalinde açıkladı.

 

Ayrıca Bkz.Amazon’un patronu dakikada 230 bin, ayda 10 milyar dolar kazanıyor

Kıyaslayacak olursak, sektör lideri Spotify‘ın Aralık 2017 itibariyle 71 milyon ücretli abonesi vardı. Amazon Song Limitless‘ın 16 milyon müşterisi bulunurken web radyosu Pandora‘nın toplamda sadece five.48 milyon abonesi var. Google ise Google Play Müzik hizmeti için ücretli abone sayısını açıklamıyor.

 

Abone sayısındaki artışın nedeni HomePod olabilir

Bildiğiniz gibi Apple’ın akıllı hoparlörü HomePod, nine Şubat’ta piyasaya sürüldü. Muhtemelen yeni kullanıcıların bir kısmı Apple Song ile birlikte çalışacak şekilde tasarlanan HomePod için servise abone olmuş durumdalar.

 

Müzik akış hizmetinin aylık Bireysel aboneliği 13.99 TL’ye sunulurken altı kullanıcıya kadar erişim desteği sunan Aile planının fiyatı 20.99 TL. Öğrencilerin ise bu hizmetten aylık sadece 6.99 TL ödeyerek yararlanmaları mümkün.

Read More

About admin

Check Also

Why icebergs can be blue, green or striped

Why icebergs can be blue, green or striped

Icebergs can be beautiful and majestic — but have you ever wondered what gives them their colour? Most of us think of icebergs as white, but they actually come in a range of shades between bright blue and dark green. Some are even striped. "Most icebergs are white — with a hint of blue," said…

Leave a Reply

%d bloggers like this: