Home / Gaming / Ako by Disney rozprávky vyzerali dnes? 22 ilustrácií, ktoré ničia predstavy z detstva

Ako by Disney rozprávky vyzerali dnes? 22 ilustrácií, ktoré ničia predstavy z detstva

Keď premýšľame nad Disney postavičkami a ich príbehmi, vždy nám prídu na um krásne, farebné a emocionálne silné rozprávky, ktoré končia slovami – a všetci žili šťastne, až kým nepomreli. Čo však, ak via prišli o tú nevinnosť? Ak via boli odrazom toho, ako dnes žijeme? Boli via smutné. A zrejme aj takéto…

Mexický výtvarník José Rodolfo Loaiza Ontiveros vidí rozprávkový svet v súčasnosti úplne inak a možno budete z toho rovnako zhrození, ako my. Lenže, nezakladá sa to skutočne na pravde? V modernom svete sa už často láska či šťastné konce nenosia. Naokolo vidno cigarety, drogy, alkohol, anorexie či bulímie – všetko, čo sa hlboko dotýka i detí.

Umelec sa preto rozhodol ukázať rozprávky v temných a ťažkých situáciách súčasnosti. Použitím svojho ostrého čierneho humoru José zachytáva také obrazy, o ktorých via sa vám ani nesnívalo.

Pozrite, ako rozprávkové bytosti stratili svoju nevinnosť a zmenili sa na niečo, čo odráža moderné fungovanie spoločnosti a mnohé neduhy ľudstva. Naozaj sa dočkajú šťastného konca? 

Snehulienka sa pre nešťastnú lásku upíja…

dnes 09:00

|
Zdroj: Najmama.sk, Boredpanda.com

|
Foto: Instagram J. R. Loaiza Ontiveros

Read More

About admin

Check Also

Harry and Meghan choose wedding cake

Harry and Meghan choose wedding cake

Image copyright Getty Images Prince Harry and Meghan Markle have chosen an organic lemon and elderflower cake for their wedding in May. Instead of a more traditional fruit cake, it will involve "spring" flavours and be covered with buttercream and decorated with fresh flowers. The couple have enlisted Californian pastry chef and food writer Claire…

Leave a Reply

%d bloggers like this: